Praca w biurze czy w korporacji nieodłącznie kojarzy się ze ścisłym dress codem. Wiąże się to z konkretnymi zasadami dotyczącymi ubioru, których trzeba przestrzegać. Dress code obowiązuje zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Panowie nie mają zazwyczaj dużego wyboru, nieodłącznym elementem ich stroju jest garnitur, koszula i krawat. O wiele więcej zasad muszą przestrzegać kobiety. Trzeba zwracać uwagę na dekolt, na długość spódnicy, a także na rajstopy!

Dress code latem – cienkie rajstopy na ratunek!

Dress code to dla niektórych kobiet prawdziwa zmora. Odpowiednio długa sukienka, zasłonięte ramiona, zakryte palce w butach, stonowane kolory… Restrykcje dotyczące stroju można wymieniać i wymieniać! Jedną z zasad jest obowiązek noszenia rajstop przez cały rok. O ile w zimie nie jest to problem i rajstopy są normalnym elementem stylizacji, o tyle latem rajstopy mogą być uciążliwe. W takiej sytuacji z pomocą przyjdą rajstopy na lato!

Rajstopy na lato – zrezygnuj z kryjących!

Jeśli musisz w codziennych strojach trzymać się ścisłego dress codu zdecyduj się na cienkie rajstopy, które są doskonałym rozwiązaniem podczas ciepłych dni. Kryjące rajstopy sprawdzą się jesienią i zimą, wiosna i lato to zdecydowanie czas na rajstopy cienkie. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu unikniesz wpadki podczas biznesowego spotkania.

Jaką grubość cienkich rajstop wybrać?

Jakie rajstopy na lato wybrać? Rajstopy cienkie o jak najbardziej naturalnym odcieniu. Zrezygnuj z czarnych lub szarych. Po prostu nie prezentują się one dobrze do biznesowego stroju. Wybierz cienkie rajstopy, o jak najniższym oznaczeniu den. Do biura dobrze sprawdzą się rajstopy o grubości 15-20 den. Dobrym rozwiązaniem są też rajstopy na lato o grubości 6-8 den. Te rajstopy są praktycznie niewidoczne, przez co doskonale nadają się do letnich, biurowych stylizacji.

Rajstopy na lato – wybierz odpowiedni odcień

Cienkie rajstopy warto dobrać do odcienia swojej skóry. Dzięki temu unikniemy efektu nienaturalności. Jeśli twoja karnacja jest jasna, nie wybieraj rajstop w ciemniejszym odcieniu! Pamiętaj też, aby w miarę możliwości wybierać rajstopy bez połysku, raczej matowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *