Dla wielu z nas bielizna to tylko majtki i biustonosze. Wbrew pozorom skarpetki też się do bielizny wliczają! Używamy je praktycznie codziennie, są nieodłącznym elementem naszego życia. Bez skarpetek byłoby nam zimno, a do tego często nasze stopy byłyby obtarte. Dlatego warto poświęcić trochę czasu skarpetkom!

Skarpetki na co dzień – co musisz wiedzieć?

Skarpetki wydają się tematem dość błahym. Nic bardziej mylnego! Na rynku dostępnych jest tak wiele modeli i rodzajów skarpet, że bardzo łatwo można dostać zawrotu głowy! Najważniejsze są skarpetki, które nosimy na co dzień. W przypadku tych codziennych skarpetek najważniejszy jest skład. Nosimy je na stopach przez cały dzień, dlatego powinny być dopasowane, a jednocześnie przewiewne.

Najlepszym wyborem są skarpetki, w których składzie przeważa bawełna, ale z dodatkiem innego włókna, np. bawełna 98{ffd862a11ba964cfc834ce79add574ae5df346059974d2957c8963d69849942d}, elastan 2{ffd862a11ba964cfc834ce79add574ae5df346059974d2957c8963d69849942d}. Takie skarpetki są oddychające i szybko wysychają. W zależności od pory roku, można zdecydować się na na długie skarpetki, które będą chronić przed zimnem lub niskie, popularne stopki, w sam raz do letnich tenisówek.

Wszystkie kolory tęczy i szalone wzory….

Skarpetki występują w wielu wersjach kolorystycznych i z wieloma wzorami. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych, ciekawych wzorów. Jednobarwne skarpetki mają wielu zwolenników. Są bardzo uniwersalne, ale też eleganckie. Dlatego dobrze sprawdzą się u panów, którzy muszą nosić garnitury i eleganckie obuwie do pracy. Jednokolorowe granatowe lub czarne skarpetki będą wyglądać profesjonalnie. Z kolei kolorowe skarpetki przeznaczone są dla osób, które lubią nieco zaszaleć!

Skarpetki funkcyjne – nie tylko dla sportowców

Skarpetki powinny nam też towarzyszyć zawsze gdy uprawiamy sporty lub różne aktywności. Dotyczy to biegania, zajęć fitness, jazdy na rowerze, a nawet wędrówek po górach. W takich sytuacjach stopy się pocą, skarpetki muszą więc dawać uczucie komfortu. Najlepiej sprawdzą się skarpetki z jak najmniejszą ilością bawełny w składzie. Dzięki temu skarpetki będą odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Dodatkowo skarpetki przeznaczone do różnych sportów są wzmacniane w strategicznych miejscach. Dzięki temu ryzyka obtarcia jest zminimalizowane.

Skarpetki do zadań specjalnych!

Na rynku znajdziemy też sporo modeli skarpetek do zadań specjalnych. Mogą to być skarpetki złuszczające, które dbają o stan naszych stóp. Mogą to być też skarpetki uciskowe, które wspomagają krążenie i sprawdzą się podczas długich podróży samolotem czy u osób, które mają żylaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *